کالیبراسیون

شرکت دلتا

شرکت دلتا

کالیبراسیون تجهیزات نقشه برداری و اهمیت آن

با توجه به این که تجهیزات نقشه برداری عمدتاً در شرایط نا مساعد کارگاهی مورد استفاده قرار می گیرند، نحوه نگهداری، سرویس و کالیبراسیون دوره ای بسیار هائز اهمیت است. در صورت عدم نگهداری صحیح و نادیده گرفتن کالیبراسیون ، تنظیم و سرویس دوره ای تجهیزات ، در بسیاری از موارد موجب خسارت و صدمه های جبران ناپذیری خواهد شد. فلذا پیشنهاد می شود تجهیزات اندازه گیری و ابزار دقیق خود را به صورت دوره ای کالیبراسیون و سرویس نمایید تا از عملکرد و دقت آن اطمینان حاصل شود و طول عمر دستگاه افزایش یابد.

کالیبراسیون فقط صدور برگه و برچسب نیست ، بلکه بررسی و رفع خطاهای موجود در دستگاه میباشد. هدف از کالیبراسیون، شناسایی و رفع خطاهای دستگاه و یکسان کردن دقت و اندازه گیری ها با استاندارد کارخانه سازنده  میباشد. در تنظیمات و کالیبراسیون دوره ای تمامی ایرادات و خطاهای دستگاه بررسی شده و با توجه به دستور العمل کارخانه سازنده و با نرم افزار و تجهیزات مربوطه نسبت به رفع خطا اقدام میگردد.

 

چه زمان تجهیزات نقشه برداری نیاز به سرویس و کالیبراسیون دارند؟

زمان استاندارد و مورد تایید کمپانی های مطرح تولید کننده تجهیزات نقشه برداری در این زمینه شش ماه میباشد بدین معنی که تجهیزات نقشه برداری چه در طول شش ماه بصورت مداوم کارکرده باشند و یا تمام این شش ماه در انبار نگهداری شده باشند، می بایست بصورت دوره های منظم شش ماهه سرویس و کالیبره شوند. البته این مدت بسته به میزان استفاده از دستگاه و شرایط آب و هوایی می تواند کاهش یابد. لذا در شرایط کاری سخت و پر اصطحلاک هر چه زمان سرویس و کالیبراسیون کوتاه تر باشد به دقت و عمر مفید استفاده از دستگاه افزوده میشود ،در نتیجه کالیبراسیون و سرویس دوره ای تجهیزات نقشه برداری باعث افزایش عمر دستگاه و تضمین کارکرد صحیح و دقیق آن خواهد بود.

 

شرایط یک آزمایشگاه کالیبراسیون استاندارد چگونه است؟

در محیط آزمایشگاه می بایست با بهره مندی از سیستم کنترل دما و رطوبت، شرایط محیطی را در حد مطلوب برای اطمینان از صحت اندازه گیری کمیت های فوق فراهم نمود. داشتن کارشناسان زبده و با تجربه در این امر و همچنین استفاده از دستگاه های اندازه گیری دقیق و کالیبره شده و همچنین روش های استاندارد باعث می شود تا کیفیت و صحت نتایجکالیبراسیون در حد بالایی قابل اطمینان باشد. از این روست که دستگاه های ناظر بر پروژه های عمرانی بر داشتن گواهی کالیبراسیون معتبر برای تجهیزات اندازه گیری مورد استفاده در کارگاه تاکید بسیار دارند.

 

تعمیرگاه شرکت دلتا

درراستای ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات به جامعه نقشه برداری، آزمایشگاه و مرکز سرویس شرکت دلتا با دارا بودن پرسنل آموزش دیده در کمپانی مطرح دنیا و نیز مجهز به ابزارهای استاندارد و خاص مربوطه, پیشرفته ترین و همچنین دقیق ترین مرکز سرویس و خدمات کالیبراسیون تجهیزات نقشه برداری را در ایران دارا می باشد.

همچنین آزمایشگاه این شرکت, پس از انجام ممیزی توسط مرکز ملی تایید صلاحیت ایران (NACI) مفتخر به اخذ گواهینامه استاندارد ISO17025 با بالاترین توان اندازه گیری، گردید.

ارائه خدمات سرویس و کالیبراسیون با قیمت مناسب و کیفیت بالا در سریعترین زمان ممکن به همراه ارائه برگه کالیبراسیون مورد تائید مراکز معتبر این مجموعه را قادر ساخته تا پاسخگوی جامعه محترم مهندسین مشاور، نقشه برداران محترم ، ادارات دولتی و مراکز آموزشی باشد.

برای مشاهده گواهی این شرکت بر روی سایت مرکز ملی تائید صلاحیت ایران، به لینک زیر مراجعه کنید.

 

شرکت دلتا

شرکت دلتا

شرکت دلتا

 

دانلود نسخه PDF گواهینامه تائید صلاحیت

 

خدمات قابل ارائه در آزمایشگاه شرکت دلتا

انجام سرویس و تعمیرات انواع دستگاه های نقشه برداری بر طبق استانداردهای شرکت سازنده

انجام کالیبراسیون انواع دستگاه های نقشه برداری بر طبق استانداردهای کمپانی سازنده و نیز الزامات استاندارد ISO/IEC17025

صدور گواهینامه کالیبراسیون معتبر و مورد تائید دستگاه نظارت و سازمان مرکز ملی تائید صلاحیت ایران

ارتقا و به روز رسانی نرم افزار های دستگاه های مرتبط

بازسازی و احیای کامل دوربینهای زمین خورده و شکسته با دقت و کیفیت فوق العاده بالا

ساخت انواع باتری صحرایی مخصوص توتال استیشن و جی پی اس ایستگاهی با گارانتی معتبر

ساخت انواع کابل تخلیه اطلاعات دوربین های نقشه برداری و جی پی اس ایستگاهی

تعویض تجهیزات قدیمی با نسل جدید و جی پی اس مولتی فرکانس

گارانتی کردن تجهیزات نقشه برداری دست دوم مشتریان (پس از تست و بازرسی فنی)

برچسب ها:  GPS،دوربین تئودولیت دیجیتال، توتال استیشن ،دستگاه جی پی اس ،دستگاه متر لیزی،
گارمین جی پی اس،جی پی اس ایستگاهی،جی پی اس دستی، متر لیزی،گارمین، بهترین متر لیزی دنیا

Write a Reply or Comment

-- بارگیری کد امنیتی --